Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2 w Grudziądzu

Internat - tu mieszkamy. Zapraszamy!

Rozmiar: 1403218 bajtów Stołówka przed uroczystością wigilijną

Uroczystość wigilijna

Jasełka Bożonarodzeniowe

Rozmiar: 144546 bajtów
Bajka "Alicja w krainie czarów"

Rozmiar: 144546 bajtów
Czas rozstań - zakończenie roku szkolnego

Rozmiar: 143289 bajtów
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Kierownika Internatu

W naszym internacie funkcjonuje pięć grup wychowawczych, liczących od 12 do 16 osób. Młodzież mieszka w pokojach 3- i 4-osobowych. Każda grupa posiada własną świetlicę, wyposażoną w sprzęt RTV oraz węzeł sanitarny.

Do dyspozycji młodzieży jest również aneks kuchenny, siłownia i sala taneczna, a także pracownie: muzyczna, komputerowa, kulinarna, plastyczna. Wychowankowie mają możliwość wszechstronnego rozwoju oraz integracji ze środowiskiem lokalnym i szkołami ogólnodostępnymi poprzez sport, turystykę, udział w imprezach kulturalnych i rekreacyjnych.

Młodzież mieszkająca w internacie ma zapewnione pełne wyżywienie i całodobową opiekę wychowawczą oraz opiekę medyczną. Zakwaterowanie jest bezpłatne. Mieszkańcy internatu, w zależności od dochodu w rodzinie, ponoszą częściową odpłatność za wyżywienie. Uczniom spoza Grudziądza przebywającym w internacie przysługuje zasiłek w wysokości 90 zł miesięcznie, wypłacany przez gminę.

Pobyt w Ośrodku daje możliwość rozwijania własnych talentów i pasji. Z sukcesami działa Rada Internatu oraz różnorodne koła zainteresowań:
  • Koło rekreacyjno - sportowe
  • Koło teatralno - kabaretowe
  • Koło turystyczno - krajoznawcze
  • Zespół wokalno - muzyczny
  • Koło taneczne
  • Koło plastyczne
  • Koło kulinarne
  • Koło kulturalne
  • Koło pływackie
  • Koło PCK
  • Szczególne miejsce w Ośrodku zajmuje sport. Nasi młodzi sportowcy trenują m.in. takie dyscypliny zespołowe, jak piłka nożna halowa, tenis stołowy, siatkówka. Podnoszą swoje umiejętności w warcabach i kręglach. Odnoszą liczne sukcesy na szczeblu Grudziądza, regionu i Polski.

W internacie organizowanych jest wiele zajęć i imprez kulturalnych i sportowych, mających na celu integrację ze społecznością, uatrakcyjnienie czasu wolnego i kultywowanie tradycji. Do kalendarza imprez internackich weszły na stałe:
  • Ognisko integracyjne
  • Turniej Piłki Nożnej o Puchar Jesieni
  • Dzień Chłopaka
  • Andrzejki
  • Jasełka Bożonarodzeniowe i Wigilia
  • Walentynki
  • Dzień Kultury i Gala Mistrzów
  • Turniej Piłki Nożnej o Puchar Kierownika Ośrodka
  • Dzień Kobiet
  • Festiwal Piosenki i Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego

• Organizowanych jest wiele cyklicznych konkursów, m.in. Konkurs na najsłodsze pierniki, Konkurs na kartkę świąteczną, Wielki test ortograficzny czy Konkurs wiedzy historycznej.
    Nasza młodzież chętnie podejmuje pracę wolontariatu, włącza się w działalność WOŚP, organizuje akcje oddawania krwi. Bierze udział w wielu konkursach, festiwalach, przeglądach i turniejach organizowanych przez środowisko.

Atmosfera w Ośrodku sprzyja wszechstronnemu rozwojowi wychowanków, którzy czują się tutaj bezpiecznie, są akceptowani i rozumiani. Wychowawcy grup otaczają swoich podopiecznych życzliwością i troską, tworząc właściwą atmosferę współpracy, przez co internat dla wielu stał się drugim domem.

KOŁO MIŁOŚNIKÓW I PRZYJACIÓŁ GRUDZIĄDZA

Jednym z internackich kół zainteresowań jest Koło Miłośników i Przyjaciół Grudziądza. Opiekunami koła są p. Jarosław Heinrich i p. Kasia Weidebach.
         Celem koła jest przygotowywanie wychowanków do uczestniczenia w życiu lokalnego społeczeństwa i wzbudzanie zamiłowania do Grudziądza poprzez ukazywanie walorów przyrodniczych, historycznych, architektonicznych miasta, uczestniczenie w ofercie edukacyjno-kulturalnej, rekreacyjnej i rozrywkowej Grudziądza.
    FORMY DZIAŁALNOŚCI KOŁA:
  • wycieczki do instytucji edukacyjno-kulturalnych, urzędów,
  • zwiedzanie atrakcyjnych miejsc Grudziądza, wycieczki krajoznawcze,
  • zajęcia w obiektach sportowo-rekreacyjnych (np. kręgielnia),
  • cykliczne wyjścia do kina "Helios",
  • planowanie czynnego wypoczynku.

• WIEŻA KLIMEK
    MOST NA WIŚLE