ROK SZKOLNY 2016/2017

XXIV RAJD PIESZY "ZAKOŃCZENIE SEZONU 2016"


TERMIN RAJDU: : 10 grudnia 2016
UCZESTNICY: :
Angelika Wiśniewska
Paweł Orzechowski
Piotr Orzechowski
Bartosz Wróblewski
Opiekunowie: p.Małgorzata Rozwadowska, p.Piotr Blinkiewicz
TRASA RAJDU:
Tarpno, ul. Poniatowskiego /plac przed marketem Tesco/ - Nowa Wieś - Parski - Klub Centrum Szkolenia Logistyki, ul. 6 Marca 1
ODNIESIONY SUKCES: III miejsce w Grudziądzkim Pucharze Komisji Turystyki Pieszej Oddziału PTTK w kategorii szkół ponadgimnazjalnych


ROK SZKOLNY 2015/2016

XXIII RAJD PIESZY "ZAKOŃCZENIE SEZONU 2015"


TERMIN RAJDU: : 12 grudnia 2015
UCZESTNICY: :
Angelika Wiśniewska
Kamil Chodowski
Piotr Murawski
Opiekun: p.Piotr Blinkiewicz
TRASA RAJDU:
Tarpno /pętla tramwajowa/ - Nowa Wieś - Parski - Klub Centrum Szkolenia Logistyki, ul. 6 Marca 1 - długość trasy ok.10 km
ODNIESIONY SUKCES: II miejsce w Grudziądzkim Pucharze Komisji Turystyki Pieszej Oddziału PTTK w kategorii szkół ponadgimnazjalnych


XXVI RAJD PIESZY "ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI - 1918"


TERMIN RAJDU: : 7 listopada 2015
UCZESTNICY: :
Paulina Kulpa
Angelika Wiśniewska
Karolina Sobczyk
Sandra Ocińska
Grażyna Boguszewska
Kazimierz Guzowski
Opiekunowie: p.Małgorzata Rozwadowska, p.Hanna Ciżnicka
CEL RAJDU: uczczenie 97 rocznicy niepodległej Polski
ODNIESIONY SUKCES: II miejsce w konkursie "Niepodległa Biało-Czerwona" /Angelika Wiśniewska, Paulina Kulpa/


XXIX Mistrzostwa Centrum Szkolenia Logistyki w Marszach na Orientację


         W dniu 24 października 2015r. uczestniczyliśmy jako koło turystyczno-krajoznawcze w XXIX Mistrzostwach Centrum Szkolenia Logistyki w Marszach na Orientację. Bazą imprezy była plaża miejska nad Jeziorem Rudnik, a trasa wyznaczona została w Lesie Rudnickim. W marszach brało udział łącznie ok. 300 uczestników – nie tylko młodzież z grudziądzkich szkół, ale także z terenu naszego województwa. Była to doskonała okazja do integracji i nawiązywania nowych znajomości.
Uczyliśmy się posługiwać kompasem i mapą terenu. 6-kilometrową trasę w kategorii TP pokonaliśmy jako drugi zespół, z czasem 1 godz. i 15 min, odnajdując wszystkie punkty kontrolne.
Zachęcamy do udziału w kolejnych rajdach pieszych organizowanych przez PTTK.

DO ZOBACZENIA NA TRASIE;)


XIV RAJD PIESZY "SZLAKIEM WOJSKA POLSKIEGO II RP"


TERMIN RAJDU: : 10 października 2015
UCZESTNICY: :
Paulina Kulpa
Kamil Chodowski
Piotr Murawski
Opiekunowie: p.Zofia Goliszek, p.Piotr Blinkiewicz
TRASA RAJDU:
Real /przystanek tramwajowy/ - Las Rudnicki - Park Miejski - Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego /złożenie kwiatów/ - SP nr 5 - długość trasy ok.10 km
ODNIESIONY SUKCES:
III miejsce w konkursie "Historia Wojska Polskiego"

XIII RAJD PIESZY"ŚWIĘTO ZIEMNIAKA"


TERMIN RAJDU: : 3 października 2015
UCZESTNICY: :
Grażyna Boguszewska
Angelika Wiśniewska
Kamil Chodowski
Ewa Kędziorska
Patrycja Osińska
Bartosz Olszewski
Opiekunowie: p.Małgorzata Rozwadowska, p.Hanna Ciżnicka
TRASA RAJDU:
Flisak-Błonia n/Wisłą - Os. Kopernika - Os. Strzemięcin - Las Rudnicki - OW DOMPOL Mniszek
ODNIESIONY SUKCES:
wyróżnienie w konkursie "Ziemniaczany ludek"

XXVI RAJD "PAMIĘCI WRZEŚNIA 1939"


TERMIN RAJDU: : 19 września 2015
UCZESTNICY: :
Paulina Kulpa
Angelika Wiśniewska
Kamil Chodowski
Ewa Kędziorska
Piotr Murawski
Natalia Wojciechowska
Opiekunowie: p.Małgorzata Rozwadowska, p.Piotr Blinkiewicz
TRASA RAJDU:
Real - Jezioro Rudnik - Mniszek - Hanowo - Fort Lasek Miejski /Lotnisko/ - ok.10 km

ROK SZKOLNY 2014/2015

XII RAJD PIESZY "ŚWIĘTO ZIEMNIAKA"


TERMIN RAJDU: : 27 września 2014
UCZESTNICY: :
Paulina Kulpa
Angelika Wiśniewska
Kazimierz Guzowski
Kamil Chodowski
Jacek Kaczkowski
Magdalena Bansen
Sylwia Janowicz
Grażyna Boguszewska
Ewa Drożela
TRASA RAJDU:
Flisak - Al.23 Stycznia - Królewska - Dworzec PKP - Park Miejski - Las Rudnicki - OW DOMPOL w Mniszku
ODNIESIONY SUKCES:
II miejsce w konkursie "Ziemniaczany stempel": Jacek Kaczkowski, Kamil Chodowski
III miejsce w konkursie "Wiedzy ekologiczno - przyrodniczej": Angelika Wiśniewska, Jacek Kaczkowski

RAJD SZLAKIEM WOJSKA POLSKIEGO II RP


TERMIN RAJDU:4 października 2014
UCZESTNICY:
Paulina Kulpa
Angelika Wiśniewska
Magdalena Bansen
Jacek Kaczkowski
Kamil Chodowski
Ewa Kędziorska
Sylwia Janowicz
Piotr Murawski
TRASA RAJDU:
Real/przystanek tramwajowy/- Las Rudnicki - Park Miejski - Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego /złożenie kwiatów/ - Szkoła Podstawowa Nr 5
ODNIESIONY SUKCES:
II miejsce w konkursie "Historia Wojska Polskiego": Angelika Wiśniewska, Kamil Chodowski


XXV RAJD PIESZY "ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI - 1918"


TERMIN RAJDU: : 8 listopada 2014
UCZESTNICY: :
Angelika Wiśniewska
Jacek Kaczkowski
Magdalena Bansen
Sylwia Janowicz
Klaudia Oszwałdowska
Ewa Kędziorska
TRASA RAJDU:
Real/przystanek tramwajowy/ - Las Rudnicki - Park Miejski - SP Nr 12, ul. Moniuszki
ODNIESIONY SUKCES:
I miejsce w konkursie plastycznym "Grudziądz w barwach jesieni": Kinga Życzyńska
II miejsce w konkursie plastycznym "Grudziądz w barwach jesieni": Magdalena Bansen
III miejsce w konkursie plastycznym "Grudziądz w barwach jesieni": Sylwia Janowicz

XXII RAJD PIESZY "ZAKOŃCZENIE SEZONU 2014"


TERMIN RAJDU: : 29 listopada 2014
UCZESTNICY: :
Angelika Wiśniewska
Kamil Chodowski
Paulina Kulpa
Magdalena Bansen
Jacek Kaczkowski
ODNIESIONY SUKCES:
II miejsce dla OSW Nr 2 w Grudziądzu w podsumowaniu Grudziądzkiego Pucharu Komisji Turystyki Pieszej Oddziału PTTK w Kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych

XLVI RAJD WIELODYSCYPLINOWY "GRUDZIĄDZ WOLNY"


TERMIN RAJDU: : 7 marca 2015
UCZESTNICY: :
Karolina Sobczyk
Grażyna Boguszewska
Kazimierz Guzowski
Angelika Wiśniewska
Kamil Chodowski
Paulina Kulpa
Magdalena Bansen
Jacek Kaczkowski
Piotr Murawski
TRASA RAJDU:
Grudziądz, parking przy Lidlu - Rudnik - Hanowo - Biały Bór - Grudziądz Mniszek, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 - około 10 km
ODNIESIONY SUKCES:
II miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych w konkursie wiedzy o historii Grudziądza z lat 1939-1945 /Angelika Wiśniewska, Paulina Kulpa/

RAJD GWIAŹDZISTY - XIV Pieszy "Szlakiem Mikołaja Kopernika" i XVI Pieszy "Powitanie wiosny"


TERMIN RAJDU: : 14 marca 2015
UCZESTNICY: :
Karolina Sobczyk
Grażyna Boguszewska
Angelika Wiśniewska
Kamil Chodowski
Paulina Kulpa
Magdalena Bansen
Jacek Kaczkowski
TRASA RAJDU:
Tarpno - pętla tramwajowa - Tuszewo - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Kasprowicza - około 10 km
ODNIESIONY SUKCES:
I miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych w konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku /Magdalena Bansen, Jacek Kaczkowski/

I RAJD PIESZY "ŚWIATOWY DZIEŃ KOSMOSU"


TERMIN RAJDU: : 18 kwietnia 2015
UCZESTNICY: :
Karolina Sobczyk
Grażyna Boguszewska
Angelika Wiśniewska
Kamil Chodowski
Piotr Murawski
TRASA RAJDU:
parking przy Lidlu, ul. Hallera - Os. Lotnisko - Wielkie Tarpno - wzdłuż Trynki - Szkoła Podstawowa Nr 16 - około 10 km
ODNIESIONY SUKCES:
II miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych w konkursie wiedzy o kosmosie /Angelika Wiśniewska, Kamil Chodowski/

ROK SZKOLNY 2013/2014

RAJD PAMIĘCI WRZEŚNIA 1939


TERMIN RAJDU: : 21 września 2013
UCZESTNICY: :
Paulina Kulpa
Angelika Wiśniewska
Kamila Branicka
Karol Masłowski
Jacek Kaczkowski
Magdalena Bansen
Sylwia Janowicz
TRASA RAJDU:
Cmentarz garnizonowy - Nowa Wieś - wzdłuż rzeki Osy (schrony polskie nr 3,4,5 z 1939 roku) - Świerkocin - Fort Tarpno - Klub Centrum Szkolenia Logistyki. Około 10 km.
ODNIESIONY SUKCES:
I miejsce w konkursie okolicznościowym: Karol Masłowski

RAJD SZLAKIEM WOJSKA POLSKIEGO II RP


TERMIN RAJDU:5 października 2013
UCZESTNICY:
Paulina Kulpa
Angelika Wiśniewska
Michał Nowotko
Karol Masłowski
Ewa Drążela
Marek Wiśniewski
Monika Nowak
TRASA RAJDU:
ul. Południowa Real - las Rudnicki - Lotnisko - Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego
ODNIESIONY SUKCES:
III miejsce w konkursie "Historia Wojska Polskiego": Angelika Wiśniewska, Karol Masłowski


XXVII MISTRZOSTWA W MARSZACH NA ORIENTACJĘ


TERMIN RAJDU:19 października 2013
UCZESTNICY:
Paulina Kulpa
Angelika Wiśniewska
Krystian Napiórkowski
Piotr Murawski
Sylwia Janowicz
TRASA RAJDU:
Grudziądz - Grupa, Centrum Szkolenia Logistyki - Grudziądz
ODNIESIONY SUKCES:
zaliczenie 12 punktów trasy na orientację

Byliśmy grupą początkującą, więc kroczyliśmy trasą przewidzianą dla kategorii TP. Naszym zadaniem było odnalezienie w lesie punktów kontrolnych na podstawie otrzymanej od organizatora mapy w określonym limicie czasu. Długość trasy to 7500m. Wyznaczenie limitu czasu zależało od długości trasy, jej stopnia trudności, liczby punktów do potwierdzenia oraz kategorii wiekowej. Udało nam się dojść do bazy z maksymalną ilością zdobytych punktów.

XXIV Rajd pieszy "ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI 1918"


TERMIN RAJDU:9 listopada 2013
UCZESTNICY:
Michał Nowotko
Angelika Wiśniewska
Ewa Drążela
Magdalena Bansen
Jacek Kaczkowski
Sylwia Janowicz
TRASA RAJDU:
Szkoła Podstawowa Nr 16, ul. Kochanowskiego - wzdłuż Trynki - Tuszewo - Szkoła Podstawowa Nr 12, ul. Moniuszki. Około 8 km.
ODNIESIONY SUKCES:
Sylwia Janowicz - I miejsce w konkursie plastycznym "Grudziądz jesienią"
Kamil Marszałkowski - II miejsce w konkursie plastycznym "Grudziądz jesienią"
Magdalena Ziółkowska - III miejsce w konkursie plastycznym "Grudziądz jesienią"


XXI Rajd pieszy "ZAKOŃCZENIE SEZONU 2013"


TERMIN RAJDU:14 grudnia 2013
UCZESTNICY:
Michał Nowotko
Angelika Wiśniewska
Piotr Murawski
TRASA RAJDU:
Tarpno, petla tramwajowa - Fort Tarpno - Nowa Wieś - Klub Centrum Szkolenia Logistyki, ul. 6 Marca 1
CEL RAJDU:
Podsumowanie rywalizacji w ramach PUCHARU Komisji Turystyki Pieszej - 2013
Zakończenie Sezonu Turystycznego 2013
ODNIESIONY SUKCES:
III miejsce w rywalizacji w ramach Pucharu Komisji Turystyki Pieszej 2013 w kategorii szkoły ponadgimnazjalne


XLV Rajd wielodyscyplinowy "GRUDZIĄDZ WOLNY"


TERMIN RAJDU:8 marca 2014
UCZESTNICY:
Piotr Murawski
Angelika Wiśniewska
Klaudia Szałkowska
Ewa Kędziorska
Sylwia Kłosowska
Magdalena Bansen
Jacek Kaczkowski
Sylwia Janowicz
Aleksander Kukawka
TRASA RAJDU:
Wałdowo Szlacheckie PKP - Biały Bór - Hanowo - J.Rudnik - Grudziądz Mniszek, Zespół Szkół Ogólnokształcacych Nr 1
CEL RAJDU:
Uczczenie 69 rocznicy wyzwolenia Grudziądza spod okupacji faszystowskiej
ODNIESIONY SUKCES:
I miejsce w konkursie plastycznym "Obiekty wojskowe na turystycznym szlaku" - Joanna Laskowska, kl.IIC
II miejsce w konkursie plastycznym "Obiekty wojskowe na turystycznym szlaku" - Sylwia Janowicz, kl.IIC
III miejsce w konkursie plastycznym "Obiekty wojskowe na turystycznym szlaku" - Marta Szczepańska, kl.IIA, Sebastian Kośmiński, kl. IIE


XIII Rajd Pieszy "Szlakiem Mikołaja Kopernika" i XIII Rajd Pieszy "Powitanie wiosny"


TERMIN RAJDU:22 marca 2014
UCZESTNICY:
Piotr Murawski
Angelika Wiśniewska
Paulina Kulpa
Magdalena Bansen
Jacek Kaczkowski
Sylwia Janowicz
Aleksander Kukawka
TRASA RAJDU:
Rządz, pętla tramwajowa - Os.Rządz - Os.Strzemięcin - Os.Kopernika - OSW Nr 2, ul. Kasprowicza - ok.10 km
CEL RAJDU:
Uczczenie pobytu Mikołaja Kopernika w mieście, zwrócenie uwagi na ochronę przyrody, poznawanie walorów środowiskowych regionu

XIV Rajd Pieszy "Wiosna w przyrodzie"


TERMIN RAJDU:12 kwietnia 2014
UCZESTNICY:
Klaudia Szałkowska
Angelika Wiśniewska
Ewa Kędziora
Magdalena Bansen
Jacek Kaczkowski
Piotr Murawski
Paulina Kulpa
TRASA RAJDU:
Tarpno /Tesco/ - Nowa Wieś - Świerkocin - Mokre - "Leśna Ścieżka Dydaktyczna - Białochowo" - ok.10 km
CEL RAJDU:
Poznawanie piękna regionu i okolic Grudziądza

XIII Rajd Pieszy "Dni Grudziądza 1291-2014"


TERMIN RAJDU:7 czerwca 2014
UCZESTNICY:
Angelika Wiśniewska
Ewa Drożela
Paulina Kulpa
TRASA RAJDU:
Tarpno /pętla autobusowa - Tesco/ - Fort Parski - ul. Czwartaków - Góra Zamkowa - Plac Stycznia - SP 12 - ok.10 km
CEL RAJDU:
Uczczenie 723 rocznicy nadania Grudziądzowi praw miejskich
Poznawanie piękna regionu i okolic Grudziądza
ODNIESIONY SUKCES:
III miejsce w konkursie wiedzy o Grudziądzu