XII Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Tczew - 21.XI.2019

      Emanuel Dunajski z klasy IA otrzymał wyróżnienie w XII Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim Tczewie pod hasłem "Poezja .... sielska, anielska". Gratulacje ;)

DOMINIK ŁAPUCHA wolontariuszem roku 2018

      Dominik Łapucha z klasy IIID otrzymał wyróżnienie w konkursie Wolontariusz Roku organizowanym przez Urząd Miasta w Grudziądzu. Dominik jest zaangażowanym wolontariuszem od początku nauki w naszej szkole. Uczestniczy w zbiórkach żywności, systematycznie oddaje krew. Jest otwarty na nowe formy pomagania, w tym roku szkolnym zgłosił się jako wolontariusz WOŚP.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Walka ze smogiem-życia i środowiska wrogiem" - 17.V.2018

      W konkursie brali udział: Joasia Skorek z klasy IB, Mateusz Kawka z klasy IIIA i Paweł Orzechowski z klasy IIA. Paweł zajął III miejsce. Gratulacje!!!

Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Grudziądzu - 14.III.2018

      W Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Grudziądzu poza wiedzą liczyła się inwencja twórcza podczas wykonywania zabytku ze słodkich składników. W tegorocznej edycji II miejsce zajęła Martyna Kędziora z klasy IA. Wyróżnieni zostali: Miłosz Kunicki i Adrian Tarnachowicz z klasy IC.

III Regionalny Konkurs Recytatorski "Wszystko jest poezją, każdy jest poetą" - Tuchola, 7.XI.2017

      W konkursie wzięło udział 3 uczniów naszej szkoły - Izabela Brodzińska z klasy IIB , Łukasz Gumiński z klasy IIA oraz Patryk Izdebski z klasy IC. Konkurs poświęcony był twórczości Jana Brzechwy. Łukasz Gumiński zajął II miejsce. Gratulacje, Łukaszu!

"Żywioły w przyrodzie" - Chełmża, 18.V.2017

      Monika Hnat, Kamila Klawczyńska, Klaudia Zasacka i Dominik Łapucha reprezentowali szkołę podczas regionalnego konkursu pt. "Żywioły w przyrodzie" w Chełmży. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Opiekunem uczniów była pani Iza Czapla - Zielińska.

Marta i Paweł podpowiedzą Ci "Jak żyć ekologicznie"

      Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza drużyna w dniu 25 kwietnia 2017 podczas III Międzywojewódzkiego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego "Jak żyć ekologicznie" w Tczewie. Marta Szczepańska z klasy IC i Paweł Orzechowski z klasy IA zajęli III miejsce rywalizując z innymi uczniami zasadniczych szkół zawodowych w naszym regionie. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Iza Czapla-Zielińska.

III miejsce Patrycji w Regionalnym Konkursie o tytuł "Mistrza staropolskiego pieroga"

      6 grudnia 2016 roku nasza uczennica - Patrycja Skillandat reprezentowała szkołę w Regionalnym Konkursie pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego o tytuł "Mistrza staropolskiego pieroga". Musiała zmierzyć się z niełatwym testem, wykonać aranżację staropolskiego stołu wigilijnego oraz sporządzić pierogi według staropolskiej receptury. Suma zdobytych punktów pozwoliła jej wywalczyć III miejsce. Przygotowaniem Patrycji do konkursu zajmowały się panie - Małgorzata Karpus oraz Dorota Krakowska.

Madzia laureatką II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Autoportret, czyli portret własny"

     19 maja 2016 roku w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu odbyło się rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Autoportret, czyli portret własny". Jedną z laureatek konkursu została uczennica klasy IC - Magdalena Bansen. Zajęła III miejsce. Swoją pracę konkursową przygotowywała pod kierunkiem pani Zosi Goliszek. Gratulacje ;)

II Międzywojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny w Tczewie

     20 kwietnia 2016 roku w Tczewie odbył się II Międzywojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny pod hasłem "Jak żyć ekologicznie" zorganizowany przez ZSS w Tczewie dla młodzieży zasadniczych szkół zawodowych. Tematyka konkursu obejmowała program ZSZ z zakresu biologii, chemii i ekologii. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów: Kamil Chodowski z klasy IIB i Karol Dolecki z klasy IID. Podczas konkursu uczestnicy z Tczewa, Malborka, Grudziądza i Gdyni prezentowali swoją wiedzę i umiejętności, rozwiązując krzyżówki, rebusy, odpowiadając na pytania i segregując śmieci do specjalnie oznakowanych pojemników. Nasi uczniowie, przygotowani przez p. Marię Szarzyńską, zajęli II miejsce.

Nagroda dla Madzi w konkursie "Czy znasz Toruń"

     W listopadzie 2015 roku uczniowie naszej szkoły próbowali swoich sił w konkursie dla młodzieży szkolnej pt. "Czy znasz Toruń" zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Torunia. Żmudne poszukiwania w zasobach Archiwum Państwowego w Toruniu oraz innych źródłach informacji zostały uwieńczone sukcesem dla Magdy Bansen, która otrzymała nagrodę w konkursie. Przepiękny album o Toruniu przez długi czas będzie przypominał o tym wyróżnieniu.
Gratulacje dla Madzi oraz p. Zosi Goliszek ;)

Sukces Łukasza w VIII Miedzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Tczewie

     W dniu 25 listopada 2015 roku uczeń klasy IIIA Łukasz Gumiński reprezentował nasz Ośrodek w VIII Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim pod hasłem "Poezja jest dobra na wszystko..." organizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego oraz Zespół Szkół Specjalnych w Tczewie. Łukasz przedstawił montaż poetycki tekstów "Acidland" zespołu Myslovitz oraz "Ballady o drugim brzegu" Andrzeja Sikorowskiego." Jego wzruszająca recytacja została przez jury wyróżniona przyznaniem Nagrody Specjalnej w kategorii szkół zawodowych.
     Łukasz do konkursu przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego, pani Danuty Zielińskiej.

XIII Miejski Integracyjny Konkurs Plastyczny pt. "Magiczny ogród"

        Asia Laskowska i Kamil Chodowski wywalczyli czołowe lokaty w XIII Miejskim Integracyjnym Konkursie Plastycznym pt. "Magiczny ogród". Rozstrzygnięcie konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej miało miejsce w dniu 26.X.2015r. w Filii Nr 13 Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu.

I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Informatycznej w Brodnicy

        W dniu 3 czerwca 2015 czwarty już raz braliśmy udział w Wojewódzkiej Olimpiadzie Informatycznej w Brodnicy. W tym roku po raz trzeci obroniliśmy tytuł Mistrza w zakresie umiejętności informatycznych. A to za sprawą niesamowitych i wyjątkowych osób, członków naszej szkolnej reprezentacji - Madzi Bansen, Michała Cieszyńskiego i Jacka Kaczkowskiego. Pokonali pozostałych uczestników i znów możemy cieszyć się z sukcesu. A jeszcze te zaskakujące nas przepiękne nagrody w konkursie ...... i uścisk dłoni Pana Starosty Brodnickiego. Gratulacje!

Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne 2015

        Cyklicznie już bierzemy udział w corocznych Grudziądzkich Amatorskich Prezentacjach Artystycznych w kategorii PLASTYKA. W bieżącym roku szkolnym nasze 2 uczennice otrzymały wyróżnienia w kategorii RYSUNEK I GRAFIKA. Są to: Magdalena Bansen z klasy IIIA oraz Joanna Laskowska z klasy IIIC. Opiekunem artystek była Pani Zofia Goliszek.
Gratulacje, Dziewczyny ;)

VII Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski w Tczewie - 26.XI.2014

        26 listopada 2014r. w Tczewie odbył się VII Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski pod hasłem "Nic bardziej cennego niż miłość i przyjaźń..." Z naszego Ośrodka w prezentacjach artystycznych wzięły udział dwie osoby i obie zostały nagrodzone przez jury. Łukasz Gumiński z klasy IIA zajął III miejsce a Patrycja Pecka zdobyła wyróżnienie.

Wojewódzki konkurs plastyczno - fotograficzny "Moje pejzaże - piękno ziemi kujawsko-pomorskiej" - XI.2014

        Trójka uczniów naszej szkoły odniosła sukces w Wojewódzkim konkursie plastyczno - fotograficznym "Moje pejzaże-piękno ziemi kujawsko-pomorskiej". Kinga Życzyńska zajęła II miejsce w kategorii plastyka, Asia Sielska wywalczyła wyróżnienie w tej samej kategorii a Adrian Chyliński uzyskał wyróżnienie w kategorii fotografia. Dodatkowo, w nagrodę dla szkoły, która nadesłała największą ilość prac otrzymaliśmy BON PREZENTOWY na kwotę 100 zł do wykorzystania w toruńskim sklepie dla artystów Blik.

Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne 2014

        W tegorocznych zmaganiach w ramach Grudziądzkich Amatorskich Prezentacji Artystycznych nasi uczniowie znów odnieśli sukces. Srebrną Gapę w kategorii plastycznej RYSUNEK I GRAFIKA wywalczyła Magdalena Ziółkowska z klasy IIID. Wyróżnienie w tej samej kategorii zdobyła praca plastyczna Sylwii Janowicz z klasy IIC zaś uczniowie: Kinga Życzyńska z klasy IIF oraz Maciej Żmijewski z klasy IB otrzymali wyróżnienia w kategorii MALARSTWO.
Życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu ;)

Pocztówka Joasi

        Praca Joanny Laskowskiej, uczennicy klasy IIC zdobyła I miejsce w Powiecie Grudziądzkim województwa kujawsko - pomorskiego w konkursie na plakat wraz z promocyjnym hasłem. Ukazuje ona atrakcje przyrodnicze obszaru objętego programem Natura 2000. Wydana została w formie pocztówki i przekazana do starostwa, gminy, szkoły oraz punktów informacji turystycznej.
GRATULUJEMY;)